• Szent Panteleimon Görögkatolikus Kritász
  • görögkatolikus prédikációk

passio

Karácsfalvi Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum régi hagyománya, hogy az intézmény diákjai évről évre előadják nagyböjt idején Jézus szenvedésének történetét a magyar egyházközségekben.

A görögkatolikus egyházi énekekből, tropárokból, kontákokból és sztihirákból álló, valamint narrátor által vezetett passiót ebben az évben a Sztojka-líceum igazgatója, Magyar Vita tanította be a fiataloknak. Az énekkar irányítását Kaskötő Miklós Petőfi-ösztöndíjas nyíregyházi papnövendék vállalta magára.

A közel egyórás történet Jézus földi életének utolsó eseményeit mutatja be az utolsó vacsorától kezdve az elítélésen és keresztúton át egészen a kereszthalálig. A jelmezbe öltözött diákok élethűen igyekeztek megjeleníteni a nagycsütörtöki, nagypénteki és nagyszombati eseményeket.

A passiót idén közel húsz magyar görögkatolikus egyházközséghez viszi el a líceum.

Marosi Anita

Kárpátalja.ma