• Szent Panteleimon Görögkatolikus Kritász
  • görögkatolikus prédikációk

egyh tanacs lelki nap2017 v1

2017. január 28-án a Karácsfalvai Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceumba került megrendezésre az egyháztanácstagok lelki napja.

Évente ez az egyik olyan találkozás arra, hogy a képviselő testületi tagok találkozni tudjanak egymással és tapasztalatokat cseréljenek. Az egyházközségekből érkezett híveket ft. Beregi István nyírparasznyai görögkatolikus áldozópap bátorította éa buzdította, hogy a rájuk bízot feladatot és munkát kitartással és szeretettel végezzék. István atya hangsúlyozta, hogy a "Életünk átalakuláson kell, hogy átmenjen... Ne többek legyünk, hanem szebbek... Szeretet az nem csak érzés, hanem egy döntés! Dönteni a jó és szeretet mellett csak Krisztussal lehet!... Ahhoz, hogy a világ és a benne élő emberek megváltozzanak szükségünk van kitartó és következetes szeretetre" A lelki táplálkozás után szükséges volt a testi táplálék magunkhoz vétele is, egy finom ebéd keretében. A lelki nap Szent Liturgiával zárult, ahol hálát adtunk Istennek a szép és tartalmas napért és kértük Őt, hogy a mindennapok nehézségei közt adjon egyházunknak, papjainknak, egyháztanácstagjainknak és híveinknek kitartó és következetes szeretetet. Az egyháztanácstagok nevében Gyuszi Himinec (Barkaszói Görögkatolikus Egyházközség) mondott köszönetet a lelki nap szervezőinek és elmondta, hogy olyan érzése van, mint a tanítványoknak a Tábor hegyén, amikor Péter felkiáltott: "Jó nekünk itt lenni!" Jó nekünk itt(hon) lenni! Köszönjük a kerület papságának és a Karácsfalvai Líceumnak a szép vendéglátást. Mindenkinek köszönjük, hogy eljött erre a lelki napra és bízunk abban, hogy ez a nap erőt ad a mindennapokban.

 

További fotók ITT